بلاگ

قیمت ورق اکریلیک ایرانی

قیمت ورق اکریلیک ایرانی

قیمت ورق اکریلیک ایرانی یکی از سئوالات رایج مصرف کنندگان این محصول است. اکریلیک که با نام تجاری پلکسی گلاس نیز شناخته می شود ورقی شفاف است که از نظر شکل ظاهری به شیشه شباهت دارد. در ساخت این ورق از نوعی کربنات شفاف استفاده می شود و در رنگ های مختلف و ابعاد 2.1*8.1 و ضخامت 1mm الی 40mm به بازار عرضه می گردد.
در این مقاله قصد داریم به بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت ورق اکریلیک ایرانی بپردازیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه دعوت می کنم با ما همراه باشید

ورق اکریلیک ایرانی

ورق اکریلیک ایرانی به دلیل برخی خواصی مکانیکی که در زمان ساخت در ان گنجانده می شود از مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی و تغییرات دمایی از قبیل باران و تگرگ و هر گونه شوک حرارتی برخودار است.
نکته مهم و حائز اهمیتی که در این محصول ایرانی وجود دارد میزان شفافیت آن است که برابر 92 درصد می باشد در صورتی که میزان شفافیت در شیشه ها حدود 90 درصد تخمین زده شده است.
همچنین ورق اکریلیک ایرانی در برابر گرد و غبار نیز مقاومت بالایی داشته و سطح آن در صورتی که حتی برای مدت زمان طولانی دارای گرد و خاک باشد به راحتی و تنها با یک بار دستمال کشیدن تمیز می شود.

قیمت ورق اکریلیک ایرانی

قیمت ورق اکریلیک ایرانی

عوامل تاثیر گذار در قیمت ورق اکریلیک ایرانی

ورق اکریلیک ایرانی دارای ویژگی های بارز فراوانی است که هر کدام از آن ها خود به تنهایی می تواند در تعیین قیمت نهایی این محصول تاثیر گذار باشد که در ادامه چند مورد از مهم ترین آن ها را بیان می کنیم:

• خواص مکانیکی خاص

یکی از خصوصیات درخور توجه ورق اکریلیک ایرانی انعطاف پذیری ان است.
اگرچه این ورق در مقایسه با شیشه انعطاف پذیری و میزان خم شدگی بیشتری دارد اما درجه شکنندگی آن نیز کمتر می باشد و این امر یکی از عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت نهایی این محصول محسوب می شود.

• عایق حرارت و صدا

از دیگر ویژگی های ورق اکریلیک ایرانی جذب بالای نور ماوراء بنفش است و اشعه یو وی نور خورشید را نیز به راحتی جذب می کند که این امر موجب شده تا از آن در مکان های مختلفی که نیاز به فیلتر کردن اشعه یو وی دارند استفاده شود.
با توجه به تست هایی که بر روی ورق اکریلیک ایرانی صورت گرفته این محصول در دمای 460 درجه نیز آتش نگرفته و در مقایسه با شیشه نیز حرارت بسیار کمتری را از خود عبور می دهد.
همچنین این محصول نوعی عایق صوتی نیز می باشد و به دلیل جرم پایین تری که نسبت به شیشه دارد صدا را کمتر از خود عبور می دهد.
اکنون که تا حدودی با ورق اکریلیک ایرانی و عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن آشنا شدید در ادامه به صورت مختصر به برخی از کاربردهای این محصول بی نظیر اشاره می کنیم.

کاربردهای ورق اکریلیک ایرانی

• در ساختمان سازی

همانطور که پیشتر نیز گفتیم یکی از خصوصیات ورق اکریلیک ایرانی عایق صوتی و حرارتی است، همچنین به دلیل برخورداری از برخی ویژگی های دیگر از قبیل مقاومت بالا و ثبات رنگی در برابر انواع پاک کننده ها و نور خورشید می تواند جایگزین مناسبی برای شیشه باشد از این رو در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد توجه قرار گرفته و در پارتیشن بندی، ساخت کابینت، سقف های کاذب و مانند این ها مورد استفاده قرار می گیرد.

• در صنایع روشنایی

از دیگر کاربردهای ورق اکریلیک ایرانی که امروزه ممکن است در مکان های مختلف مشاهده کنید در صنایع روشنایی است.
از این محصول در ساخت نورهای تزیینی، لوستر و… استفاده می شود.

• در مصارف تزییناتی

در مصارف تبلیغاتی و تزیینی نیز این محصول به دلیل تنوع رنگی بالا و همچنین برخی از ویژگی ها از قبیل قابلیت خم شدن و ضخامت اندک و… مورد توجه قرار گرفته است.

• در صنایع پزشکی

عینک طبی، بطری های نگهداری دارو، لنزهای چشمی رنگی تنها چند نمونه از کاربرد ورق اکریلیک ایرانی در صنعت پزشکی است.

• در صنایع نظامی

ورق اکریلیک ایرانی در ساخت برخی صنایع نظامی نیز مورد توجه قرار گرفته و جایگاه ویژه ای دارد که برای این مورد می توان مواردی از قبیل شیشه های جلوی هواپیما جنگی، چراغ بال هواپیما، سایبان نظامی و… را مثال زد.

• در صنایع ایمنی

ماسک گاز، پوشش های محافظتی در مواجه با حوادث مختلف، عینک و… نمونه هایی از کاربرد ورق اکریلیک ایرانی در صنایع ایمنی است.

خرید ورق اکریلیک ایرانی از بازار تهران

فروشگاه طلق و پلکسی روژان واقع در بازار تهران ، کلیه محصولات خود را با کیفیت بالا و کف قیمت بازار تهران عرضه می کند. برای خرید ورق اکریلیک ایرانی می توانید با طلق و پلکسی روژان تماس گرفته و قیمت روز و نحوه خرید را استعلام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *