بلاگ

آیا پلکسی گلاس از شیشه قوی تر است؟

پلکسی گلس

آیا پلکسی گلاس از شیشه قوی تر است؟

امروز تصمیم گرفتم درباره مقاومت پلکسی در مقابل شیشه صحبت کنم و یک بررسی کلی را راجع به این موضوع داشته باشم تا برای شما این موضوع را روشن تر کنم و در آخر به یک جمع بندی خوب، راجع به مقایسه پلکسی گلاس و شیشه برسیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پلکسی گلاس  اینجا کلیک کنید.

شاید برایتان جالب باشد که کلمه پلکسی با نام تجاری خودش عجین شده به همان روشی که Kleenex با بافت مترادف است. پلکسی گلاس یک پلاستیک جامد و شفاف است که از پلی متیل متاکریلات یا یک پلاستیک اکریلیک شفاف ساخته شده . این ماده اغلب به جای شیشه های سنتی استفاده می‌شود.

Lucite نام تجاری دیگری است که این نوع رزین اکریلیک و همچنین Perspex، Acrylic و Lexan با آن به فروش می‌رسد. به غیر از نام تجاری، این نوع محصولات اکریلیک دارای انواع مختلفی از نظر کمی و کیفی، استحکام هستند. اگر به گوشتان خورده باشد، این محصولات را هم به عنوان ورق های پلاستیکی یا ورق های اکریلیک یاد می‌کنند و در جامعه شناخته می شوند.

اگر به عقب‌تر برگردیم، مشاهده خواهیم کرد که برای مدت طولانی شیشه استاندارد لوازم خانگی بود که با توسعه و ظهور لوازم خانگی و تجاری پلکسی و مبلمان اکریلیک به ویژه پس از جنگ جهانی دوم که در آن به طور کامل برای اهداف نظامی استفاده می‌شد، شیشه را تا حد کمتری در جامعه استفاده می کردند.

پلکسی چه کاربردهایی در منازل دارند؟

متریالی که در اکثر مبلمان خانه استفاده می‌شود، پلکسی گلاس است که عمدتا به دلیل استحکام مواد و ماهیت مقاوم آن در برابر شکستگی است. استفاده از پلکسی گلاس موجب می‌شود تا قطعات کاربردی مان می‌شود. پلکسی ها به ما مزیت‌های زیادی می‌دهد که تمام این عوامل به ویژه ایمنی، وزن و چکش کاری پلکسی، این شی را گزینه مناسبی برای ایجاد دستگیره های کششی، میله های پرده و سایر سخت افزارها تبدیل می کند.

پلکسی گلاس

پلکسی گلاس

 

  • بررسی مقاومت پلکسی گلاس با شیشه

شما می توانید با یک سرچ ساده در اینترنت قیمت شیشه نسبت به پلکسی گلاس را مشاهده کنید. قیمتی که شیشه دارد کمتر از پلکسی گلاس است. علاوه بر قیمت شیشه مقاومت بیشتری در برابر خط و خش دارد و همینطور راحت تر بازیافت می شود در حالی که پلکسی شیشه ای تمامی مزایای شیشه را دارد اما نسبت به شیشه مقاوم تر در برابر شکستگی و عناصر و همینطور مقاوم در برابر فرسایش است.

مقایسه پلکسی گلاس با شیشه

مقایسه پلکسی گلاس با شیشه سطوح شیشه ای نسبت به پلکسی ها، نور بیشتری را از خود را رد می‌کنند. و گاهی اوقات می‌توانند باعث ایجاد تابش یا حتی انعکاس نور شوند.

این یکی از دلایلی است که بسیاری از آکواریوم سازها، علاوه بر استحکام از پلکسی استفاده می‌کنند. چون چگالی آن 2 برابر پلکسی گلاس است. وزن یک ورق پلکسی گلس کمتر از یک ورق شیشه‌ای با همان ابعاد است. بنابراین یکی دیگر از مزایای پلکسی حمل و نقل آسان تر و کمتر شدن هزینه های حمل و نقل است.

قیمت این دو عنصر اکریلیک، علاوه بر اندازه و ضخامت آن به پوشش‌های برش UV و کاهش تابش نور بستگی دارد. اما به طور کلی اگر شما بتوانید از پلکسی استفاده کنید، می توانید هزینه های تعمیر و نگهداری طولانی مدت را به طور قابل توجهی، ارزان تر استفاده کنید.

 

نمیدانید چطور خرید کنید؟

فروشگاه روژان بزرگترین وارد کننده ورق های پلکسی در ایران باکمترین قیمت در ایران

با کلیک بر روی دکمه مقابل می توانید انواع ورق های پلکسی را مشاهده کنید و در صورت انتخاب با کارشناسان ما تماس بگیرید تا محصول مورد نظر شما را در کمترین زمان به دستتان برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *