بلاگ

از بین بردن خش روی طلق و پلکسی

نحوه جلوگیری و از بین بردن خراش پلکسی گلاس

نحوه جلوگیری و از بین بردن خراش پلکسی گلاس

آیا با از بین بردن خط و خش پلکسی گلاس آشنایی دارید؟ ورق اکریلیک (که معمولا با نام تجاری پلکسی گلاس ) شناخته می شود از مقاومت بالایی در برابر خراش برخوردار است. این امر به این دلیل است که وقتی عنصری بتواند از ان مقاومت عبور کند و مواد را لکه دار کند. بسیار آزار دهنده بوده و در ادامه شما را با مشکلات متعددی مواجه می سازد. اگرچه یک خراش روی دوام ان تاثیرات چندانی ندارد ، اما همین نقص می تواند باعث آسیب بیشتر به ورقه های اکریلیک شما در آینده شود. خوشبختانه از بین بردن خراش های عمیق از اکریلیک یک فرآیند ساده است . تنها چیزی که نیاز دارید ایزار مناسب و کمی گریس می باشد.

نحوه جلوگیری و از بین بردن خراش پلکسی گلاس
نحوه جلوگیری و از بین بردن خراش پلکسی گلاس

از بین بردن خراش های ساده پلکسی گلاس

برای شروع این کار به مواد زیر نیاز دارید.

  • کاغذ سنباده 800 و 1200 پولیش اکریلیک
  • پلاستیک
  • آب برای خیساندن سنباده ها

با خیساندن یک تکه از کاغذ سنباده 800 گریت در آب شروع کنید . رطوبت کافی به سطح موردنظر بمالید. تا زمانی که کاغذ با حرکات دایره ای به اکریلیک مالیده می شود، کمی دوغاب ایجاد شود. این کار را برای دو تا سه دقیقه با اعمال فشار ثابت تکرار کنید. در طول این فرآیند اکریلیک شما ممکن است ظاهری مات به خود بگیرد یا به نظر برسد که چندین خراش کوچک تر بر روی ان ایجاد شده است. اما نگران نباشید این عناصر طبیعی بوده و در مراحل بعدی از بین می روند.

سپس یک تکه کاغذ سنباده 1200 گریت را در آب بخسانید و این کار را تکرار کنید . این بار با حرکات دایره ای مالش دهید، تا تمام خراش ها از روی سطح موردنظر محو شوند. قبل از استفاده از پارچه دیگری برای اعمال پولیش پلاستیکی ، آن را با یک پارچه نرم ، خشک و تمیز کنید. دوباره با حرکات دایره ای سطح موردنظر را بمالید. ممکن است مجبور شوید چندبار کاغذ را مورد استفاده قرار دهید تا اکریلیک شما به سطح درخشندکی موردنظر دست یابد. بنابراین صبور باشید و بین کار استراحت کوتاهی نموده و مجددا فعالیت خود را آغاز کنید.

از بین بردن خراش های متوسط پلکسی گلاس

در بخش قبل از مقاله از بین برد خط و خش پلکسی گلاس با پلکسی‌های ساده آشنا شدید. در این بخش قصد داریم تا به نحوه پاک کردن خراش های ایجاد شده روی پلکسی های متوسط اشاره کنیم. برای این کار ناخن خود را روی سطح اکریلیک بکشید تا تشخیص دهید که آیا خراش برای روش فوق خیلی عمیق یا خیر. اگر می توانید خراش را احساس کنید احتمالا باید مرحله دیگری را به این فرآیند اضافه کنید تا از صافی و درخشندگی مناسب ورقه اطمینان یابید. به جای اینکه با کاغذ سنباده 800 شروع کنید بهتر است در عوض با کاغذ 600 شروع کنید. آن را مانند گریت های 800 و 1200 خیس کنید و با حرکات دایره ای به مدت دو یا سه دقیقه روی اکریلیک بمالید سپس روش خراش های سبک را همان طور که در بخش های قبل بیان نمودیم دنبال کنید.

از بین بردن خراش های عمیق پلکسی گلاس

از بین بردن خط و خش پلکسی گلاس به صورت عمیق نیز فرآیندهای خاص خود را دارد. اگر آزمایش عمقی را که در قبل به آن اشاره نمودیم را انجام دهید متوجه می شوید که ناخن شما در خراش گیر مرده است و لازم است برای از بین بردن این دسته از خراش ها از تجهیزات تخصصی استفاده کنید. فرادی که تجهیزات گفته شده را در اختیار ندارند بهتر است خراش ایجاد شده را به حال خود رها کنند اما اگر ابزار مناسبی برای این کار دارید مراحلی وجود دارد که می توانید آن ها را انجام داده و شبیه تعمیر اکریلیک های آسیب دیده توسط متخصصان عمل کنید.

برای این روش به موارد زیر نیاز دارید.

  • یک پولیش چرخشی با سرعت متغیر
  • پد صاف کننده فوم
  • پد صاف کننده پشم
  • ترکیب مالشی فوق العاده

گام اول :

پد پشمی را به پولیش خود بچشبانید و سپس ترکیب را روی پد بمالید. توجه داشته باشید که با دور کم روی سطح موردنظر پخش گردد. زمانی که پخش کامل شد دور دستگاه پولیش را تا 1800 بالا ببرید و پد را با یک حرکت مداوم به جلو و عقب بکشید تا خراش ها صاف شوند. در این مرحله بهتر است ظریف کاری را با دقت انجام دهید. اعمال فشار بیش از حد یا قرار دادن پد در یک موقعیت می تواند ورق اکریلیک را بسوزاند. همانطور که سطح را صاف می کنید ممکن است متوجه لخته شدن ترکیبی در پد شود برای جداکردن آن ، پولیش موردنظر را با پد رو به بیرون خارج نموده و ابزار خود را از مرکز پد به سمت لبه ها به حرکت درآورید. ممکن است لازم باشد این فرآیند را چندین بار در حین ترکیب کردن اجرا کنید.

گام دوم :

در گام دوم از فرآیند از بین بردن خط و خش پلکسی گلاس باید بگوییم زمانی که ترکیب کامل شد پد پشمی خود را با یک فوم جایگزین کنید و سطح اکریلیک را با یک لایه نازک محافظ اسپری کنید. از پولیش با دور کم استفاده کنید تا ان را از روی ناحیه آسیب دیده پخش کنید. سپس دور در دقیقه را تا 1800 بچرخانید تا سطح آن را کاملا خشک شود.

 

نمیدانید چطور خرید کنید؟

فروشگاه روژان بزرگترین وارد کننده ورق های پلکسی در ایران باکمترین قیمت در ایران

با کلیک بر روی دکمه مقابل می توانید انواع ورق های پلکسی را مشاهده کنید و در صورت انتخاب با کارشناسان ما تماس بگیرید تا محصول مورد نظر شما را در کمترین زمان به دستتان برسانند.

 

استفاده از تفنگ حرارتی به جای پولیش چرخشی

اگر پولیش چرخشی ندارید اما تفنگ حرارتی دارید می توانید این روش را به جای ان امتحان کنید. ابتدا کل فرآیند را همانطور که برای خراش های متوسط توضیح دادیم دنبال کنید سپس تفنگ حرارتی خود را به سمت هر خراشی که باقی مانده است در حالی که آن را سه تا چهار اینچ از سطح اکریلیک نگه داشته اید هدف بگیرید همانند حرکت دادن آن به سمت جلو و عقب در یک حرکت جارویی مداوم. انجام دادن این کار باعث نرم شدن اکریلیک می شود و به آن اجازه می دهد تا شکاف ایجاد شده توسط خراش را پر کند و باعث ناپدید شدن آن شود. مراقب باشید تفنگ را خیلی نزدیک نگیرید یا اجازه ندهید در یک نقطه بماند زیرا انجام این کار می تواند باعث تاب برداشتن اکریلیک شود.

نتیجه گیری

در انتهای مقاله از بین بردن خط و خش پلکسی گلاس قصد داریم تا به نکات مهمی اشاره کنیم که دانستن ان ها خالی از لطف نبوده و می تواند به شما کمک های شایانی نماید. اکریلیک به دلیل انعطاف پذیری بالا بسیار قابل توجه و محبوب است. این انعطاف پذیری سبب شده است تا به راحتی بتوانید ان ها را تعمیر کنید. اما باید بدانید برخی از عناصر نیز سبب شکسته شدن ورق های اکریلیک می شوند بنابراین در این شرایط لازم است از ابزارهای تخصصی استفاده کنید.

تلاشی که شما برای از بین بردن خط و خش پلکسی گلاس انجام می دهید زمانی که ببینید ورق اکریلیک شما به درخشش بی نقص خود دست یافته است ستودنی خواهد بود بنابراین هیچ گونه از سختی کار خود نترسید. اکنون که سهولت تعمیر این ورق ها را می دانید امیدواریم این ماده جذاب و با دوام را به فرآیندهای تولید خود اضافه کنید. ما طیف گسترده ای از ورق های اکریلیک را در فروشگاه خود داریم که شما با خرید آن ها می توانید زیباترین ها را برای خود رقم بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *