بلاگ

اطلاعاتی کاربردی درباره طلق رنگی

طلق رنگی

اطلاعاتی کاربردی درباره طلق رنگی

طلق های شیشه ای از نظر شکل ظاهری شباهت فراوانی به شیشه دارند و با توجه به این که طلق رنگی نیز در چند سال اخیر با تنوع رنگی بالا وارد بازار شده است لذا در پروژه های مختلف جایگزین شیشه شده است.

در ادامه این مبحث قصد داریم متریال طلقهای رنگی را به شما معرفی کنیم لذا دعوت می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این متریال با ما همراه باشید

معرفی طلق رنگی

طلق رنگی یکی از متریال هایی است که امروزه در پروژه های مختلف ساختمانی از آن استفاده می شود به عنوان مثال در پارتیشن های خانگی، نورگیر ساختمان و حتی در اجرای سقف های کاذب و… کاربرد دارد.

طلقهای رنگی علاوه بر زیبایی در برابر هر گونه ضربه نیز از مقاومت بالایی برخوردار می باشند و دارای انواع مختلفی است که در ادامه به آن می پردازیم

انواع طلق رنگی

این نوع طلق در زمره رایج ترین طلق های رنگی قرار دارد که به صورت دو رو نما می باشد به این معنا که طرف دیگر طلق قابل دیدن است، اگرچه ممکن است از نظر شکل ظاهری این طلق مشابه شیشه های رنگی به نظر برسد اما با ذره ای دقت متوجه خواهید شد که این متریال شفافیت بیشتری دارد.

از ویژگی های این طلق رنگی عدم نمایش فضای داخلی است به عبارتی دیگر برخلاف طلقهای رنگی شفاف به صورت دو رو نما نیست لذا بسیار مورد توجه قرار گرفته و کاربردهای فراوانی دارد.

از این متریال برای ساخت پارتیشن های مختص سالن های آرایشی بهداشتی استفاده می شود.

  • طلق طرح دار

تصاویر و طرح های مختلفی در صنایع شیشه بر روی این طلقها پیاده سازی می شود و برای پروژه های مختلفی از قبیل اجرای سقف های کاذب مورد استفاده قرار می گیرد.

  • طلق UV

این طلق رنگی همانطور که از نامش نیز پیدا است از ویژگی UV برخوردار است و برای اجرای پروژه هایی که در فضای باز اجرا می شود کاربرد دارد.
این متریال اگر برای مدت طولانی در معرض تابش نور مستقیم آفتاب قرار گیرد تغییر رنگ نداده و زرد نمی شود.

برای تولید این طلقهای رنگی از مواد اولیه درجه یک استفاده می شود لذا از کیفیت بالایی برخوردار می باشد به گونه ای که در طولانی مدت تغییر رنگ نداده و حتی اگر در برابر نور مستقیم خورشید نیز قرار گیرد کیفیت آن کاهش پیدا نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *