بلاگ

نحوه ساخت باکس شیشه ای گل

ساخت باکس شیشه ای گل

ساخت باکس شیشه ای گل

ورق پلکسی گلاس در زمینه های مختلفی کاربرد دارد که یکی از این کاربردها ساخت باکس گل وهدایا است. تصور کنید هدیه هایتان را در جعبه هایی شفاف و یا حتی رنگی زیبا به عزیزان تان تقدیم می کنید. این کار قطعا نشان دهنده توجه بیشتر شما به مخاطب و علاقه به او می باشد. آیا می دانید چگونه می توان با پلکسی جعبه های زیبایی ساخت؟ با خرید پلکسی شفاف می توانید به راحتی هر جعبه ای که نیاز دارید را بسازید.

پلکسی چیست؟

خب می خواهیم توضیح کوتاهی بدهیم که چگونه با پلکسی جعبه هدیه یا گل بسازید. ابتدا خوب است بدانیم در مورد چه نوع ورقی صحبت می کنیم.

پلکسی در حقیقت بر پایه پلاستیک ساخته شده و ورق مقاومی است. این ورق ها شفاف است و به همین دلیل به جای شیشه مورد استفاده قرار می گیرد. می دانید که حتی بسیاری از پلکان هایی که در ظاهر شبیه به شیشه دیده می شوند با ورق های پلکسی گلاس ساخته می شود. کاربرد این ورق ها در صنایع گوناگون از جمله دکوراسیون، ساخت انواع باکس، تابلو، پلاک، استند پلکسی و… همواره در حال گسترش است.

جعبه پلکسی ساده برای هدایا

این جعبه ها 5 ضلع دارد و یک سمت آن باز است تا هدیه یا گل را درون آن بگذارید.

جعبه پلکسی کفه دار

این جعبه ها 6 ضلع دارد و از یک ضلع آن به عنوان کف جعبه استفاده می شود. کف را می توانید از جعبه جدا کنید. اکثرا برای محصولات خیلی با ارزش از این جعبه ها استفاده می شود.

باکس پلکسی درب دار

اگر بخواهید باکس شما درب داشته باشد می توانید از این جعبه ها استفاده کنید. یکی از شکیل ترین جعبه هایی که می توان با پلکسی ساخت، همین نوع است. این جعبه ها هم 6 ضلع دارد و ضلع بالایی در واقع درب آن است.

برای ساخت این جعبه ها می توان از دو باکس ساده استفاده کرد به شکلی که داخل یک دیگر چفت شده و یکی از جعبه ها نقش درب را بازی کند.

جعبه پلکسی لولایی

این جعبه ها هم خیلی جالب است. جبه لولایی 6 ضلع جدا نشدنی دارد که درب آن به بدنه وصل است و روی آن یک قفل قرار دارد.

از این جعبه ها معمولا برای رای گیری یا به عنوان صندوق انتقادات و پیشنهادات استفاده می شود که در این صورت یک شیار مناسب روی درب آن قرار داده می شود تا بتوانید کاغذها را داخل آن بیاندازید.

نحوه ساخت جعبه با پلکسی گلاس

تصور کنید می خواهیم یک جعبه با ابعاد 20*20 و ارتفاع 20 بسازیم. ابتدا نیاز داریم 5 قطعه در اندازه 20 در 20 برش بزنیم. برش پلکسی با استفاده از دستگاه لیزر انجام می شود و البته با کاتر، اره و.. هم می توان این کار را انجام داد ولی نتیجه خیلی خوبی نخواهد داد.

از 5 قطعه ای که داریم یکی به عنوان کف و 4 تای آن هم به عنوان دیواره استفاده می شود.

در مرحله بعد هر 4 ضلع قطعه ای که برای کف در نظر گرفته می شود فارسی می شود. 4 قطعه دیگر داریم که آن ها را هم از 3 طرف فارسی می کنیم. دقت کنید که جعبه ما از یک جهت ضلعی ندارد و در نتیجه آن سمت نیازی به فارسی کردن ندارد.

پس از آن قسمت هایی که علامت زده شده، فارسی برش داده می شود.

word image 5750 1 2 e1704627271285

 

پس از آن باید اضلاع را به هم بچسبانیم. دقت کنید که چسب کاغذی پلکسی را جدا کنید تا اضلاع از داخل بدون کاور باشد. تکه ها را روی یک میز قرار داده و با چسب کاغذی به هم بچسبانید.

word image 5750 2 2

در نهایت برای این که اجزاء محکم شده و سر جای خود باقی بماند باید از چسب کلروفرم استفاده کنید. این چسب را با کمک سرنگ میان اضلاع تزریق می کنیم. پس از 5 دقیقه می توانید چسب های کاغذی را جدا کرده و از جعبه تان استفاده کنید.

چسب کلروفرم چیست؟

حدس می زنیم خیلی با این چسب آشنا نباشید. این چسب در واقع یک نوع حلال مخصوص پلکسی گلاس هاست که باعث می شود دو قطعه آن به خوبی به یک دیگر بچسبند. در صورتی که چسب را با دقت روی درز تزریق نکنید باعث زشتی کار شده و سفیدک می اندازد.

وقتی چسب کلروفرم را با سرنگ تزریق می کنید دقیق ترین حالت آن انجام می شود. وقتی باکس را با چسب کاغذی سر هم می کنید 4شیار داریم که از اتصال دو قطعه پلکسی شکل گرفته است.

از ضلع خالی باکس، آرام آرام در شیارها چسب را تزریق کنید تا کمی در قسمت پایینی جمع شود. سپس باکس را چرخانده و چسب را به همه نقاط لازم تزریق کنید تا کاملا بچسبد.

باکس گل با پلکسی

ساخت این باکس مانند باکسی است که قبلا توضح دادیم. تنها تفاوتی که در این جا وجود دارد این است که به دو صفحه سوراخ دار نیاز داریم تا گل ها را نگه دارد.

word image 5750 3 2 e1704627325890

ابتدا باکسی مانند آن چه توضیح داده شد بسازید که 5 ضلع دارد. سپس باید دو صفحه سوراخ دار را برش داده و داخل باکس بچسبانید.

باکس گل می تواند درب داشته باشد و یا بدون درب باشد.

word image 5750 4 2

علاوه بر این شما می توانید با پلکسی گلاس ها جعبه های کاپ کیک، باکس مخصوص بردهای الکترونیکی، جعبه شیرینی و … را هم بسازید.

مزایای پلکسی گلاس نسبت به شیشه

همان طور که اشاره کردیم پلکسی برای بسیاری از کاربردها جای شیشه را گرفته است اما چرا؟

  • پلکسی ها نسبت به شیشه وزن کمتری دارند در نتیجه برای جعبه های مختلف استفاده از آن مناسب است.
  • انعطاف بیشتری دارد.
  • به سادگی جا به جا می شود.
  • نصب و برش پلکسی خیلی ساده است.
  • در برابر تغییرات مختلف دمایی، شیمیایی و… مقاوم است.
  • ماتنند شیشه سریع نمی شکند و اگر هم آسیبی ببیند به قطعات خیلی ریز، خرد نمی شود و این از نظر ایمنی موضوع مهمی است.

ورق پلکسی را چگونه برش بزنم؟

شما می توانید این ورق ها را با کاتر، اره و.. هم برش بزنید اما ساده ترین، منظم ترین و البته امن ترین راه استفاده از برش لیزری پلکسی است. در پلکسی روژان برای این که خیال تان از همه جهات راحت باشد علاوه بر فروش آنلاین پلکسی قیمت عمده، امکان سفارش برش این ورق ها را هم در اختیارتان قرار داده ایم. تنها کافی است به ما اعلام کنید که چند ورق، از چه نوعی و در چه ابعادی احتیاج دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *