بلاگ

پلکسی یا شیشه ؟ کدام یک برای ساخت گلخانه بهتر است ؟

ساخت گلخانه با پلکسی

پلکسی یا شیشه ؟ کدام یک برای ساخت گلخانه بهتر است ؟

ورق اکریلیک یا شیشه ؟ ساخت گلخانه با پلکسی چه مزیت هایی دارد ؟ هدف ما از ارائه این نوشتار بررسی این موضوع که برای ساخت گلخانه از میان ورق های اکریلیک یا شیشه کدام یک مناسب تر هستند می باشد. تا به این طریق بتوانید سطح اطلاعات خود را افزایش داده و خرید مناسب تری تجربه کنید. امروزه با یک تحقیق اجمالی می توان متوجه گسترش روز افزون استفاده از ورق های اکریلیک شد .

زیرا این ورق ها مزیت های قابل توجه ای دارند. ورق پلکسی می توانند در این زمینه بهترین ها را برای شما رقم بزنند. در ادامه به بررسی هرچه بیشتر مزیت های ساخت گلخانه با پلکسی خواهیم پرداخت. از شما می خواهیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتها ما را همراهی کنید.

رشد گلخانه ها در دنیای کنونی

در سال های اخیر ساخت گلخانه با پلکسی به طور ویژه ای گسترش یافته است. این امر را می توان به وضوح در سطح دنیا مشاهده نمود. ورق های اکریلیک با ویژگی های بارز خود توانسته اند از دیگر ماده های موجود در سطح دنیا ، برای پوشش گلخانه ها پیش گرفته و به رشد بی نظیری دست یابند.

امروزه گلخانه های بسیاری ساخته می شوند . فراهم نمودن شرایط مناسب برای ان ها اهمیت بسیار بالایی دارد. زیرا هرگونه سهل انگاری می تواند در ادامه کار صاحبان این گلخانه ها را با مشکلات متعددی مواجه سازد. ورق های اکریلیک و شیشه ها هر دو دارای معیارهای خاصی برای برآورده نمودن نیازهای افراد جامعه می باشند. ما در این مقاله قصد داریم تا نگاهی به مزایای استفاده از ورق های اکریلیک نسبت به شیشه ها بیندازیم.

مزایای ساخت گلخانه با پلکسی

بهره وری بالا

گیاهان در شرایطی که بتواند بین 70 تا 75 درصد نور دریافت کنند، قادر خواهند بود تا به خوبی رشد نموده و شرایط مطلوبی را تجربه کنند. استفاده از نورهای پراکنده برای گلخانه ها اهمیت بسیاری دارد. امروزه ورق های اکریلیک را به عنوان پخش کننده های نور طراحی و به بازار عرضه می کنند. لازم است بدانید ورق های اکریلیک ضخامت بیشتری نسبت به شیشه ها دارند. همین امر سبب شده است تا انتشار نور بیشتری را برای این ورق ها شاهد باشیم.

با ساخت گلخانه با پلکسی تمام گیاهان موجود در گلخانه به طور مساوی نور خورشید را دریافت می کنند. این نور برای رشد گیاهان بسیار ضروری بوده و نباید به سادگی از کنار آن عبور نمود. انتشار کمتر نور می تواند شرایط بدی را برای گلخانه ها رقم بزند. در مقابل انتشار بیش از حد نور نیز می تواند سبب سوختن گیاهان گلخانه ای شود.

سقف پلکسی گلخانه

سقف پلکسی گلخانه

ممکن است با خود بپرسید به چه شکل این اتفاق می افتد ؟ اکثر شیشه ها دارای فیلترهای مربوط به اشعه های مضر خورشید نمی باشند. همین اشعه ها می توانند سبب سوختن گیاهان گلخانه شوند. در مقابل ورق های اکریلیک که دارای فیلترهای فرابنفش هستند، از گیاهان شما در مقابل این اشعه ها محافظت می نمایند.

استحکام و استفاده طولانی مدت

همان گونه که می دانید امروزه بیشتر گلخانه ها در بخش باغ خانه ها ساخته می شوند. همین امر آن ها را مستعد آسیب های بسیاری می نماید. گلخانه های ساخته شده با شیشه در باغی که کودکان در آن بازی می کنند، خطر بسیار بزرگی می باشند. زیرا می توانند شما را متحمل ضررهای بسیاری کنند. ورق های اکریلیک برای استفاده در گلخانه ها و به عنوان نوعی پلاستیک گلخانه ای عالی بوده و داری مقاومت بیشتری نسبت به شیشه ها می باشند.

لازم است بدانید تعویض شیشه ها دردسرهای بسیاری به همراه دارد . زیرا شما باید اندازه های مناسبی از آن ها را پیدا نموده و جایگزین نمودن آن ها را به پیمانکاران بسپارید. ورق های اکریلیک بسیار قوی بوده و 6 تا 7 برابر بیشتر از شیشه ها مقاومت دارند. باید بدانید در کنار تمامی این مزیت ها تعویض ورق های اکریلیک نیز به دلیل وزن پایین آسان تر می باشد. شما در صورت بروز هرگونه آسیب می توانید در سریع ترین زمان ممکن ورق های اکریلیک خود را تعویض کنید.

مقرون به صرفه بودن ساخت گلخانه با پلکسی

در سال های گذشته مردم حتی نمی توانستند به ساخت گلخانه با پلکسی فکر هم کنند. زیرا برای آن ها گران به نظر می رسید. از همه مهم تر آن را با مخالف با نمونه های سنتی همچون شیشه ها می دانستند. با گذشت زمان قیمت ورق های اکریلیک کاهش یافت و مردم شروع به انتخاب این ورق ها برای ساخت گلخانه با پلکسی نمودند. افزایش استفاده از ورق های اکریلیک عمدتا به دلیل پیشرفت های علمی در پالایش فرآیندهای شیمیایی است که با استفاده از آن پلاستیک ها ساخته می شوند.

ساخت گلخانه

ساخت گلخانه

وزن پایین

شیشه می تواند بسیار سنگین باشد به خصوص زمانی که ضخامت آن از حد معینی فراتر رود. بنابراین برای افزایش سطح ایمنی و نگه داشتن آن نیاز به تکیه گاه مستحکم تری دارد. وزن ورق های اکریلیک نسبت به شیشه ها کمتر بوده و می توان گفت این ورق ها نصف وزن شیشه ها را دارا می باشند. این مزیت عاملی مهمی در نصب پنجره ها و پانل های بزرگتر روی گلخانه ها می باشد. سبب شده است تا رشد چشمگیری از ساخت گلخانه با پلکسی را شاهد باشیم.

 

نمیدانید چطور خرید کنید؟

فروشگاه روژان بزرگترین وارد کننده ورق های پلکسی در ایران باکمترین قیمت در ایران

با کلیک بر روی دکمه مقابل می توانید انواع ورق های پلکسی را مشاهده کنید و در صورت انتخاب با کارشناسان ما تماس بگیرید تا محصول مورد نظر شما را در کمترین زمان به دستتان برسانند.

 

رشد بیشتر گیاهان در گلخانه پلکسی

ورق های اکریلیک تاثیر قابل توجه ای بر روی عملکرد گیاهان یک گلخانه دارند. به این معنا که ورق های اکریلیک می توانند موجب رشد بیشتر گیاهان شوند. این امر به شما امکان می دهد تا گیاهان و سبزیجات موردعلاقه خود را طی سال پرورش داده و از این مزیت نهایت لذت را ببرید. ورق های اکریلیک با مزیت های بی نظیر خود می توانند شما را از گرمایش مصنوعی ، استفاده نادرست از برق و هزینه های بیشتر نجات دهند.

امروزه همچنان گلخانه های شیشه ای وجود دارند . اما اگر مزیت های هر دو را مورد بررسی قرار دهید متوجه اهمیت بالای ساخت گلخانه با پلکسی خواهید شد. ضمن تمام مقایساتی که صورت گرفته است می توان متوجه شد که ورق های اکریلیک بر شیشه ها پیروز شده اند. و روزی فرا خواهد رسید که این ورق ها به طور کامل جایگزین شیشه ها شوند اما ممکن است این امر کمی زمانبر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *