بلاگ

مته پلکسی گلاس

مته پلکسی گلاس

مته پلکسی گلاس

الزامات ماشینکاری صفحات پلکسی گلاس:

  • مته های HSS با ضخامت فزاینده

  • مته با سرعت متغیر

  • گیره

  • ساپورت لت ها

  • یک صفحه پشتیبانی که مته می تواند بدون آسیب در آن فرو رود

آماده سازی برای حفاری اکریلیک

هنگام سوراخ کردن اکریلیک، مهم است که صفحه شما به درستی نصب شده باشد. صفحه را روی سطح صافی قرار دهید که کاملاً از آن پشتیبانی کند و مته پلکسی گلاس بتواند بدون آسیب در آن فرو رود، مثلاً روی یک تخته چوبی. در صورت امکان، می توانید ورق اکریلیک را در امتداد سوراخ یا سوراخ هایی که قرار است دریل کنید، با قرار دادن یک یا چند لت در امتداد این سوراخ ها و سفت کردن این لت ها با استفاده از گیره، ثابت کنید. اگر می خواهید لبه صفحه را سوراخ کنید، فاصله بین لبه صفحه و لبه سوراخی که قرار است دریل شود باید حداقل دو برابر ضخامت صفحه باشد. اگر صفحه 4 میلی متر ضخامت داشته باشد، فاصله بین لبه آن و لبه سوراخ باید 8 میلی متر باشد.

 

سوراخ ها را مستقیماً روی اکریلیک یا روی فیلم محافظ علامت گذاری نکنید. همیشه نوار چسب را روی ورق اکریلیک بچسبانید و سوراخی را که قرار است روی آن دریل کنید علامت بزنید. همچنین توصیه می شود که در طرف مقابل، به خصوص با صفحات نازک تر (با ضخامت کمتر از 5 میلی متر) نوار ماسک بچسبانید.

می توانید اکریلیک را با مته های فولادی معمولی یا HSS مته کنید. مهم است که بیت خیلی جدید نباشد، زیرا یک زاویه برش تیز روی بیت می تواند باعث ایجاد فرورفتگی در صفحه شود که سپس پاره می شود. سوراخ‌های پیش‌دریل روی چوب یا آلومینیوم، لبه مته را کمی ساییده می‌کند، که می‌توانید از آن برای سوراخ کردن اکریلیک استفاده کنید.

سوراخ کردن یک ورق اکریلیک

مته را عمود بر ورق اکریلیک قرار دهید و بلافاصله آن را روی سرعت متوسط ​​قرار دهید. تراشه باید فوراً بشکند: اگر اینطور نیست، سرعت چرخش مته بسیار کم است. فشار کمی به مته وارد کنید، مته باید از مواد عبور کند. لقمه را در حین عبور از صفحه محکم نگه دارید و اجازه دهید تا داخل نگهدارنده پایینی برود. اجازه دهید مته همچنان که آن را از سوراخ حفر شده بیرون می آورید به چرخش خود ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *