بلاگ

پلکسی چیست؟ و چه کاربردهایی دارد؟

پلکسی گلاس ترانسپارنت

پلکسی چیست؟

پیش از پاسخ به اینکه پلکسی چیست؟ بپردازیم لازم به ذکر این نکته است ، پلکسی گلاس به ورق های پر کاربردی گفته می شود که در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. با ورق های پلکسی در زمینه زیبایی و دکور می توان خلاقیت های زیادی نشان داد. پلکسی گلاس ها در چند نوع:

تولید می شوند.

پلکسی گلاس ترانسپارنت

افراد زیادی با جستجوی ورق طلایی ، طلق رنگی و موارد این چنینی در واقع به دنبال ورق پلکسی گلاس هستند اما از نام و ویژگی های آن آگاهی ندارند. در این مطلب شما را با نکات مهمی در مورد پلکسی آشنا می کنیم.

فیلم نمونه ای از کاربردهای پلکسی گلاس ترانسپارنت

پلکسی گلاس

پلکسی ورقی است رنگی و شفاف. وزن این ورق ها سبک است و قدرت ضربه گیری بسیار بالایی دارد. نور از این ورق ها عبور می کند و به همین دلیل می توانیم همه چیز را از پشت آن به صورت واضح ببینیم. پنجره های قدیمی که با شیشه های رنگی بسیار دوست داشتنی درست می شدند را به یاد دارید؟ امروزه نقش آن شیشه های رنگی جذاب را که همه چیز از پشت آن دیده می شد، پلکسی گلاس ایفا می کند.

در صورتی که این پلکسی ها را با شیشه های رنگی قدیمی مقایسه کنید از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با هم ندارند. هنگامی که از پشت پلکسی در حال دیدن منظره ای هستید. مانند این است که تمامی فضا رنگ به خودش گرفته، زیبا نیست؟ تصورش را بکنید شما می توانید به راحتی چنین درب یا پنجره ای در منزل و محیط کار خود داشته باشید. حتی می توانید برای ساخت لوازم مختلف منزل با کاربردهای گوناگون از این رنگارنگ های زیبا استفاده کنید. برای تقسیم بندی و برش این ورق ها باید از برش لیزری استفاده کنید.

آیا می دانید که ما در فروشگاه روژان ، انواع مختلفی از پلکسی های بسیار با کیفیت را با قیمت کاملا منصفانه در اختیار شما قرار می دهیم؟ ما انواع ورق های پلکسی گلاس را به شما ارائه می کنیم. برای سفارش پلکسی گلاس با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پلکسی های ترانسپارنت روژان
پلکسی های ترانسپارنت روژان

ابعاد و ضخامت پلکسی ترانسپارنت

این محصول می تواند در اندازه های متفاوتی باشد. ابعاد این نوع با سایر انواع رنگی یا شفاف تفاوتی ندارد. پلکسی بیشتر ابعاد 122*183 دارند. با توجه به کاری که می خواهید انجام دهید ممکن است به ابعاد متفاوتی از پلکسی ها احتیاج داشته باشید. ابعاد پلکسی ها به شکلی در نظر گرفته می شود که برای اکثر کاربردها مناسب است.  122*91 هم ابعاد دیگری از پلکسی است که تولید می شود.

بیشترین ضخامتی که در ورق های پلکسی مورد استفاده قرار می گیرد، ضخامت 2 میل می باشد. اکثر تولیدات با پلکسی از ضخامت گفته شده استفاده می کنند. البته این نوع پلکسی، ضخامت های بیشتری هم دارد.

ورق های پلکسی از 2 تا 40 میلی متر هم می توانند قطر داشته باشند. کاربرد این پلکسی های خیلی ضخیم برای موارد خاص است. تعداد زیادی از پلکسی های ترانسپارنت در بازار به آسانی یافت نمی شود.

شما می توانید در مورد نحوه استفاده از پلکسی ها در کاربردهای مختلف از کارشناسان ما در پلکسی گلاس پامنار روژان مشورت بگیرید. هم چنین ما در فروشگاه اینترنتی خود اکثر مدل های پلکسی گلاس ترانسپارنت و دیگر انواع پلکسی ها را فراهم آورده ایم تا شما نیازی به گشتن در بازار نداشته باشید.

نمیدانید چطور خرید کنید؟

فروشگاه روژان بزرگترین وارد کننده ورق های پلکسی در ایران باکمترین قیمت در ایران

با کلیک بر روی دکمه مقابل می توانید انواع ورق های پلکسی را مشاهده کنید و در صورت انتخاب با کارشناسان ما تماس بگیرید تا محصول مورد نظر شما را در کمترین زمان به دستتان برسانند.

 

پلکسی گلاس ترانسپارنت

قیمت پلکسی گلاس

قیمت این ورق ها از 500 تا 1 میلیون تومان متفاوت است. با توجه به نوسان قیمت ها در کشورمان، پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام برای خرید با کارشناسان ما در پلکسی روژان تماس گرفته و مشورت کنید. لازم به ذکر است تمامی خدمات برش لیزری پلکسی و خم کاری پلکسی در مجموعه روژان موجود است و می توانید پس از تهیه سفارش خود قبل از ارسال برش و خم کاری های مورد نیازتان را به ما بسپارید.

مطمئن شوید که در بازار موجود است

یکی از مشتریان عزیز ما کار بر روی پروژه بزرگی را شروع کرده بود. او به سختی و با تلاش فراوان توانسته بود قراردادی برای یک پروژه بزرگ ببندد. قرار بر این بود که از انواع خاصی از پلکسی ترانسپارنت در این پروژه استفاده شود. متاسفانه مشتری ما در بازار علیرغم جستجوی فراوان، نتوانسته بود نوع مورد نظر از پلکسی گلاس دلخواهش را پیدا کند.

هنگامی که این مشتری عزیز با ما آشنا شد ما بسیار خرسند از این شدیم که جنس مورد نیازش را در میان اجناس خود داریم. همواره تلاش مان بر این است تا با تعدد موجودی کالاها، بتوانیم تمامی نیازهای شما را برآورده کنیم.

قبل از این که تصمیمی برای کار با پلکسی گلاس بگیرید، حتما بازار را چک کنید که آن نوع خاص از پلکسی در بازار موجود باشد.

در مثالی که زدیم اگر مشتری نمی توانست پلکسی مورد نیازش را از ما تهیه نماید، به احتمال زیاد مجبور به فسخ قراردادی بود که با سختی توانسته بود آن را منعقد کند.

ترانسپارنت جایگزین شیشه
ترانسپارنت جایگزین شیشه

مزایای پلکسی گلاس

همه ما زیبایی را دوست داریم. از مهم ترین مزایای پلکسی گلاس که باعث می شود همواره طرفداران زیادی داشته باشد همین زیبایی ای هست که به محیط می بخشد. محصولاتی که با این نوع پلکسی ساخته می شوند بسیار جذاب و خلاقانه هستند. انواع مختلف پلکسی گلاس ها به زیبایی محیط اضافه می کند، خاص پسندها معمولا  این نوع خاص از پلکسی را بسیار دوست دارند.

پلکسی ترانسپارنت دست شما را باز می گذارد تا در هر زمینه ای بتوانید از آن استفاده کنید. بانوی هنرمندی از مشتریان ما برای امور بسیاری در زمینه دکوریجات و لوازم منزل به صورت دست ساز، از ورق های ترانسپارنت استفاده می کند. در معماری و ساختمان سازی و… هم این ورق ها بسیار کاربرد دارند.

شما می توانید با استفاده از پلکسی گلاس در پروژه های متعدد و برش های شخصی سازی شده، استفاده از رنگ های متفاوت و ضخامت های گوناگون کارهای منحصر به فردی تولید کنید و به نمایش بگذارید.  در ادامه کاربردهای این ورق های پلکسی را بیشتر توضیح می دهیم.

کاربردهای پلکسی گلاس چیست؟

پنجره های ارسی یا همان پنجره هایی که با شیشه های رنگارنگ به کار رفته در آن ما را به وجد می آورد امروزه با پلکسی های ترانسپارنت اجرا می شود. از اصلی ترین کاربردهای پلکسی این است که آن را به جای شیشه رنگی به کار ببریم.

هم چنین می توان محصولات تزئینی و دکوریجات متعددی با این ورق ها ساخت. در اکثر تولیدات لیزری از پلکسی استفاده می شود.

 • می توان با این ورق ها کارت ویزیت هایی بسیار خلاقانه و خاص تولید کرد.
 • باکس های زیبا با کاربردهای مختلف می توانند با پلکسی های ترانسپارنت تولید شوند.
 • برای ساخت تابلوهای راهنمای طبقات هم می توان از این ورق ها به زیبایی استفاده کرد.
 • انواع وسایل تزئینی و دکوری را می توان با ورق های پلکسی گلاس ترانسپارنت تولید کرد.
 • استندهای زیبا و مختلفی را می توان با این ورق ها ساخت.
 • برای ساخت پارتیشن های مدرن می توان از ورق های پلکسی ترانسپارنت استفاده کرد.
 • در نمایشگرها و ساخت علائم هشداردهنده از این ورق ها استفاده می شود.
 • در ساخت تابلوهای بک لایت از این پلکسی ها استفاده می شود.

اکثر این محصولات را با برش لیزری تولید می کند.

پلکسی گلاس ترانسپارنت

تفاوت بین ورقه های پلکسی گلاس ترانسپارنت و سایر انواع پلکسی چیست؟

پلکسی ترانسپارنت به نور اجازه عبور بدون مزاحمت را می دهند و به شما این امکان را می دهد که به وضوح پشت ورقه های پلکسی را ببینید. پلکسی های معمولی اجازه عبور نور از ورقه ها را می دهند. اما اجازه نمی دهند اشیاء به وضوح از طریق آن دیده شوند. پلکسی های مات اجازه عبور نور را نمی دهند و پشت ورقه های آن دیده نمی شود.

بهترین راه برای تمیز کردن مواد چیست؟

دستورالعمل های تمیز کردن پلکسی گلاس .

 1.  از پاک کننده های تجاری با آمونیاک، کلر و غیره استفاده نکنید.
 2. از پاک کننده های پودری استفاده نکنید.
 3. از یک ظرف حاوی آب و صابون ملایم، آب تمیز و یک پارچه نخی نرم استفاده کنید.
 4. در صورت امکان، قبل از اینکه سطح پلکسی ترانسپارنت را به آرامی پاک کنید، گرد و غبار و زباله ها را با استفاده از آب بشویید.
 5. هنگام صاف کردن سطح اکریلیک، فقط از پولیش مورد تایید فروشگاهی که محصول خود را از آنجا تهیه کرده اید استفاده کنید.
 6. برای تمیز کردن چربی و بقایای روغنی که با آب و صابون ملایم جدا نشده اند، از مقدار کمی نفتالین یا نفت سفید روی یک پارچه نخی تمیز استفاده کنید و به آرامی پاک کنید. تمام تینرهای رنگ معطر سطح را می سوزانند.

مقایسه پلکسی گلاس با شیشه:

همان طور که گفتیم در بسیاری از کاربردها از این ورق های پلکسی به جای شیشه استفاده می شود.

پلکسی گلاس ترانسپارنت

پلکسی گلاس ترانسپارنت

ویژگی های این ورق ها در مقایسه با شیشه عبارت است از:

 • وزن این ورق ها نسبت به شیشه بسیار سبک تر است و همین باعث می شود که جا به جایی آن ها راحت تر باشد و امنیت بیشتری هم داشته باشند.
 • ورق های پلکسی ترانسپارنت مقاومت بسیار بالایی دارند و در برابر ضربه به خوبی مقاومت می کنند. از این نظر این ورق ها مقاوم تر از شیشه هستند.
 • این ورق ها شفافیت بسیار بالایی دارند و نور را به خوبی انتقال می دهند.
 • انعطاف پذیری ورق های پلکسی ترانسپارنت در مقایسه با شیشه بشیار بالاست.

برای اخذ قیمت و سفارش خرید ، همین حالا با پلکسی روژان تماس بگیرید : 02133979546

پلکسی گلاس ترانسپارنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *