بلاگ

برش پلکسی با دست- برش پلکسی با کاتر

برش پلکسی با دست

برش پلکسی با دست

برای برش ورق پلکسی، روش های متفاوتی وجود دارد و معمولا با توجه به شرایط، و ابزار در دسترس، یکی از روش ها انتخاب می گردد. جهت برش پلکسی با دست، ابزارهای گوناگونی را استفاده می کنند که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد. در برش با دست، می بایست با دقت عمل کرد؛ اگر حس می کنید دقت لازم برای برش را ندارید، می توانید از خط کش های صاف استفاده کنید. در صورت نبود خط کش، پلکسی هایی که لبه صافی دارند نیز قادرند جای خالی خط کش را به خوبی پر کنند.

عمق شیارهای ایجاد شده، موضوع دیگری است که می بایست به آن توجه داشته باشید. معمولا وقتی کاتر را روی ورق پلکسی قرار می دهید و بر می دارید، به صورت ناخودآگاه، عمق شیار افزوده می شود و به همین دلیل، بهتر است برش های عمیقی روی ورق پلکسی ایجاد نکنید. برای مثال اگر ضخامت ورق پلکسی، 4 میلی متر است، بهتر است عمق ایجاد شده با کاتر، 2 میلی متر باشد.

برش پلکسی با دست به چه ابزاری نیاز دارد؟

برش ورق های پلکسی، به دلیل ساختار و بافت خاصی که دارند، کار سختی نیست و چنانچه ابزار و تجهیزات مورد نیاز فراهم باشد، برشکاری آنها به راحتی انجام می گیرد. برخی از متداول ترین انواع ابزار برش ورق پلکسی به شرح زیر است:

 

برش پلکسی با دست

 

کاتر مخصوص

یکی از ساده ترین ابزارهای برش ورق های پلکسی، کاترهای مخصوصی است که برای برش ورق پلکسی به کار برده می شود. این وسیله برای برش ورق هایی با ضخامت 1 تا 6 میلی متر به کار برده شده و کار کردن با آن بسیار راحت و بی دردسر است. برای آنکه برش با کاتر، تمیزتر انجام شود، توصیه می شود حتما از یک خط کش نیز استفاده گردد.

 

برش پلکسی با دست

 

اره مویی برقی

از دیگر وسایل و تجهیزات مورد استفاده در برش ورق های پلکسی می توان به اره مویی برقی اشاره کرد. برش اشکال منحنی و پیچیده و ورق های پلکسی که بیش از 3 سانتی متر قطر دارند با این وسیله راحت تر است.

اره آهن بر

از دیگر ابزار برش ورق های پلکسی، اره های آهن بر هستند. مواقعی که ابعاد و اندازه های کوچکتری از این ورق نیاز است، اره آهن بر بهترین و مناسب ترین وسیله برای برش به شمار می رود. جایی که لازم است برش های منحنی ایجاد گردد، بهتر است از این وسیله استفاده نشود؛ زیرا کار کردن با آن سخت است و محدودیت هایی را ایجاد می کند.

اره عمود بر

از دیگر ابزار مناسب برای برش ورق های پلکسی، اره عمودبر است. معمولا استفاده از این روش توصیه نمی شود؛ این دستگاه در حین کار کردن گرمای زیادی تولید کرده و علاوه بر ذوب کردن محل برش، دقت کار را نیز کاهش می دهد.

 

نمیدانید چطور خرید کنید؟

فروشگاه روژان بزرگترین وارد کننده ورق های پلکسی در ایران باکمترین قیمت در ایران

با کلیک بر روی دکمه مقابل می توانید انواع ورق های پلکسی را مشاهده کنید و در صورت انتخاب با کارشناسان ما تماس بگیرید تا محصول مورد نظر شما را در کمترین زمان به دستتان برسانند.

 

اره دیسکی

از دیگر وسایل مناسب برای برش ورق های پلکسی، اره دیسکی است. این اره تیغه ای بسیار قوی داشته و برش هایی در نهایت دقت و بدون گردوغبار ایجاد می کند.

برش لیزری ورق پلکسی گلاس

یکی از بهترین تجهیزات برای برش ورق های پلکسی، لیزر است. لیزر، قابلیت برش ورق های پلکسی با ضخامت های متفاوت را داشته و برای مواقعی که نیاز است یک کار ظریف تحویل شود، بسیار مناسب به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *