بلاگ

کاربرد پلکسی گلاس در ساختمان‌های مسکونی

کاربرد پلکسی گلاس در ساختمان‌های مسکونی

یکی از متریال هایی که جدیدا نام آن را در هر گوشه و کناری می توان شنید، ورق های آکریلیک و یا ورق های پلکسی هستند. این ورق ها مزیت های زیادی از جمله شفاف بودن، قابلیت عبور نور و غیره داشته و به همین دلیل است که در صنعت ساختمان به فور از آن استفاده می گردد. اگر می خواهید با برخی کاربردهای پلکسی گلاس در ساختمان مسکونی آشنا شوید، در ادامه این متن با ما همراه باشید.

کاربرد پلکسی گلاس در ساختمان‌های مسکونی

نمیدانید چطور خرید کنید؟

فروشگاه روژان بزرگترین وارد کننده ورق های پلکسی در ایران باکمترین قیمت در ایران

با کلیک بر روی دکمه مقابل می توانید انواع ورق های پلکسی را مشاهده کنید و در صورت انتخاب با کارشناسان ما تماس بگیرید تا محصول مورد نظر شما را در کمترین زمان به دستتان برسانند.

 

ورق های پلکسی گلاس و نورگیر سقف

یکی از جاهایی در ساختمان که به کار بردن ورق های پلکسی گلاس می تواند کارایی بالایی از خود نشان دهد، نورگیر سقف است. همان طوری که اشاره کردیم این متریال به راحتی نور را از خود عبور می دهد و می تواند جایگزین شایسته و مناسبی برای نورگیر باشد. معمولا از پلکسی سفید شیری و یا سفید دوغی برای این منظور استفاده می کنند.
انواع پلکسی که در فوق اشاره کردیم، قابلیت عبور نور را دارند، اما فضایی که در پشت آنها وجود دارد، به هیچ وجه قابل مشاهده از بیرون نخواهد بود. به همین سبب است که توصیه می کنیم برای ساخت نورگیر از این متریال کاربردی استفاده گردد.
در ضمن، از آنجایی که ورق های پلکسی سبک هستند و در اثر برخورد ضربه، به مانند شیشه خرد نشده و تکه های تیز آن به اطراف پخش نمی شود، گزینه خوبی برای ساخت نورگیر می باشد.

کاربرد پلکسی گلاس در ساختمان‌های مسکونی

ورق های پلکسی گلس و شیشه های ساختمان

یکی از کاربردهای بسیار جالب و جذاب پلکسی گلس ها، استفاده از آنها به جای شیشه است. برخی پلکسی ها شباهت زیادی به شیشه داشته و به دلیل شفاف بودن، می توانند نور را به خوبی از خود عبور دهند.
اگر یک پلکسی گلس شفاف را در کنار یک قطعه شیشه قرار دهید، به سختی می توانید متوجه تفاوت و تمایز این دو متریال شوید. گرچه این دو متریال از نظر ظاهر به هم شبیهند، اما تفاوت هایشان باعث شده که در برخی موارد، استفاده از پلکسی گلاس شفاف در ارجحیت باشد.
با وجود آنکه پلکسی، در برخی موارد کاربردی تر از شیشه ظاهر شده، اما توصیه می شود در پنجره های اصلی ساختمان از این ماده استفاده نگردد. شیشه های دو جداره، انتخاب بهتری برای پنجره های اصلی یک ساختمان به شمار می روند.

کاربرد پلکسی گلاس در ساختمان‌های مسکونی

ورق های پلکسی گلاس و دکوراسیون داخلی منازل

از دیگر کاربردهای ورق های پلکسی می توان به کاربرد آنها در دکوراسیون داخلی اشاره کرد. این متریال یکی از جدیدترین متریال ها در کل دنیا به شمار رفته و به دلیل مزیت های قابل ملاحظه ای که دارد در جاهای مختلف به کار برده می شود.
ورق های پلکسی در ساخت پنل هایی که به عنوان تزیین روی دیوار نصب می کنند و یا برای ساخت آویز در دکوراسیون داخلی کاربرد زیادی دارد. به دلیل تنوع در رنگ، این متریال می تواند با رنگ غالب موجود در منزل نیز خود را تطابق دهد و هارمونی رنگی زیبایی را در محیط پدید آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *