بلاگ

نحوه ساخت ویترین شیشه ای با پلکسی

ساخت ویترین با پلکسی

نحوه ساخت ویترین شیشه ای با پلکسی

ویترین روشی عالی برای نشان دادن وسایل کلکسیونی شماست. توجه را روی آنها متمرکز می کند و به شما این فرصت را می دهد که به مردم اجازه دهید آنها را در بهترین حالت خود ببینند. شما همیشه می توانید یک ویترین بخرید، اما ساخت ویترین با پلکسی بسیار سرگرم کننده تر و مقرون به صرفه تر است. انجام این کار سخت نیست و فقط به مهارت کمی نیاز دارد.

آنچه شما برای ساخت ویترین با پلکسی نیاز دارید

مرحله 1 – پلکسی گلاس برای ساخت ویترین با پلکسی

ورق پلکسی گلاس

قسمت قاب ویترین از پلکسی گلاس 1/8 اینچی ساخته شده است که روی یک پایه چوبی قرار می گیرد. برای ساخت ویترینی با ابعاد 12 اینچ در 8 اینچ و عمق 8 اینچ، باید سه تکه پلکسی را که 12 اینچ در 8 اینچ هستند و دو قطعه 8 اینچ در 8 اینچ اندازه گیری کنید.

مرحله 2 – برش

با مشخص کردن اندازه ها، باید پلکسی گلاس را برش دهید . شما می توانید این کار را به راحتی با یک اره نواری انجام دهید، که باید یک برش تیز و تمیز ایجاد کند. با این حال، اگر به اره نواری دسترسی ندارید، می توانید تا زمانی که تیغه ای ظریف وصل کرده باشید، از اره مدور استفاده کنید. مطمئن شوید که چوب بسیار ثابت نگه داشته می شود.

هنگامی که قطعات بریده شدند، باید از کاغذ سنباده روی لبه ها استفاده کنید، اگرچه باید مراقب باشید که سطوح دیگر خراشیده نشود. لبه ها را تا حد امکان ترد و یکدست کنید.

مرحله 3 – چسب

ردیف هایی از ویترین های شفاف

اکنون بخش دشوار فرآیند فرا می رسد! حالا باید تکه های پلکسی را به هم بچسبانید . شما باید از مقدار مناسبی از چسب استفاده کنید که برای نگه داشتن همه چیز کافی است. با این حال، آنقدر از آن استفاده نکنید که در سراسر ناحیه مشاهده لکه دار شود.

چسب انتخابی برای این کار متیلن کلراید است. این به این دلیل است که پلکسی گلاس را کمی ذوب می کند و پیوند قوی تری را تضمین می کند. با اتصال یک قطعه انتهایی و یک قطعه کناری شروع کنید. این کار را در گوشه مستقیم یک تکه چوب انجام دهید تا مطمئن شوید که زاویه 90 درجه است. قطعات را با هم نگه دارید تا محکم بچسبند سپس اجازه دهید خشک شوند.

 

نمیدانید چطور خرید کنید؟

فروشگاه روژان بزرگترین وارد کننده ورق های پلکسی در ایران باکمترین قیمت در ایران

با کلیک بر روی دکمه مقابل می توانید انواع ورق های پلکسی را مشاهده کنید و در صورت انتخاب با کارشناسان ما تماس بگیرید تا محصول مورد نظر شما را در کمترین زمان به دستتان برسانند.

در این مرحله از ساخت ویترین با پلکسی و پس از انجام این کار، این کار را با قطعه کناری دیگر و قطعه انتهایی تکرار کنید، یک بار دیگر مطمئن شوید که قطعات در 90 درجه نسبت به یکدیگر قرار دارند. پس از خشک شدن قطعات، آنها را به هم بچسبانید تا یک مستطیل بسازید، فراموش نکنید که یک بار دیگر زوایای آن را بررسی کنید.

در نهایت باید قسمت بالایی ویترین را بچسبانید. برای انجام این کار، آن را خشک کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند. آن را بردارید و یک مهره بسیار نازک از چسب را در امتداد لبه های مستطیل پلکسی بکشید. قسمت بالایی را روی آن قرار دهید و با کتاب وزن کنید تا در جای خود محکم شود.

با یک پایه چوبی، می توانید آن را کمی کوچکتر از ویترین یا کمی بزرگتر کنید. یک تکه چوب به ابعاد 12 1/2 اینچ در 8 1/2 اینچ بردارید. آن را صاف کنید و به رنگ دلخواهتان لکه بزنید. بگذارید کاملا خشک شود سپس ویترین را روی آن قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *