بلاگ

آموزش چسباندن ورق پلکسی گلاس

چسباندن ورق پلکسی گلاس

چسباندن ورق پلکسی گلاس

چسباندن ورق پلکسی گلاس کار راحتی نیست و در حین انجام آن می بایست نکات و جزئیات زیادی مد نظر قرار داده شود. ما در این متن قصد داریم در خصوص متصل کردن این ورق ها صحبت کرده و نکات مهمی که در حین این فرآیند باید رعایت گردد را به شما یادآوری کنیم؛ چنانچه تمایل دارید در این رابطه اطلاعاتتان را افزایش دهید، توصیه می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

چسباندن ورق پلکسی گلاس

مراحل چسباندن ورق های پلکسی گلاس

  • آماده کردن ورق های پلکسی اولین کار مهمی است که می بایست انجام شود. ورق های پلکسی می باید بدون آنکه نیاز به کاربرد نیروی اضافی باشد، در کنار هم قرار گرفته و به اصطلاح چفت باشند. اگر در یکی از لبه ها، متوجه مقداری ناصافی شُدید، با کمک سمباده این سطح ناصاف را از بین ببرید.
  • در قدم بعدی، ورق های پلکسی را در کنار هم قرار داده و تمامی نقاطی که قرار است به هم متصل شود را به چسب آغشته کنید.
  • بعد از چسب کاری، نیاز است که ورق های چسب کاری شده با یک گیره به هم متصل شوند.
  • قبل از آنکه ورق ها را از جای خود تکان دهید، بهتر است به مدت نیم ساعت صبر کنید تا تمامی سطوح آغشته به چسب، کاملا خشک شوند. برای به دست آوردن بهترین نتایج توصیه می کنیم به مدت 48 ساعت به ورق ها اجازه دهید، خشک شوند.

چسباندن ورق پلکسی گلاس

مشخصات بهترین چسب

قبل از آنکه برای چسباندن ورق های پلکسی به هم اقدام کنید، می بایست در ابتدا یک چسب مناسب انتخاب کرده و به کار ببرید. هر چه چسب خریداری شده کیفیت بالاتری داشته باشد، نتیجه کار نیز با کیفیت و استحکام بالاتری همراه خواهد بود.

برای اتصال ورق های پلکسی، انواع چسب وجود دارد، اما همه آنها نمی توانند بهترین نتایج را رقم بزنند. دقت داشته باشید، برای متصل کردن ورق های پلکسی به هم، از فرآیند چسباندن به معنای واقعی استفاده نمی شود. برای آنکه این ورق ها به خوبی به هم چفت شوند، می بایست لبه ها به هم جوش داده شوند. به همین سبب توصیه می شود، به جای استفاده از چسب از کلروفرم استفاده گردد. این ماده، سطوح مورد نظر را ذوب کرده و باعث جوش داده آنها به هم می شود.

چسباندن ورق پلکسی گلاس

 

نمیدانید چطور خرید کنید؟

فروشگاه روژان بزرگترین وارد کننده ورق های پلکسی در ایران باکمترین قیمت در ایران

با کلیک بر روی دکمه مقابل می توانید انواع ورق های پلکسی را مشاهده کنید و در صورت انتخاب با کارشناسان ما تماس بگیرید تا محصول مورد نظر شما را در کمترین زمان به دستتان برسانند.

 

نکات مهم برای چسباندن ورق های پلکسی

  • برخی حلال هایی که برای چسباندن ورق های پلکسی به کار برده می شوند، خاصیت اشتعال پذیری دارند؛ بعد از آنکه کارتان با حلال تمام شد، آنها را در جایی دور از منابع گرم کننده قرار دهید.
  • اگر در یک محیط بسته در جهت چسباندن ورق ها اقدام می کنید، توصیه می کنیم به تهویه محیط توجه کافی داشته باشید.
  • در هنگام چسباندن ورق های پلکسی، حتما از دستکش و عینک استفاده کنید.
  • قبل از چسباندن ورق ها به هم، سطوح هدف را با الکل تمیز کرده و بعد به کمک پارچه ای که پرز نمی دهد، سطوح را به خوبی پاک کنید تا خشک شوند.
  • تمام ورق های مورد نیاز می بایست به خوبی برش خورده و صاف باشند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *