بلاگ

توضیح نحوه کار با ورق های پلکسی گلاس

ورق اکریلیک پلکسی گلاس

چگونه می توان با ورق های پلکسی گلاس کار کرد؟

با ابزار مناسب و روش مناسب می توان به راحتی با ورق های پلکسی گلاس اکریلیک کار کرد. با این حال، به خاطر داشته باشید که اکریلیک ریخته گری می تواند بسیار راحت تر از اکریلیک اکسترود شده پردازش شود. همچنین بسیار مقاوم تر است.

به همین دلیل توصیه می شود ، اگر پروژه های زیادی برای تکمیل دارید، اکیداً توصیه می کنیم از اکریلیک ریخته گری استفاده کنید زیرا احتمال پاره شدن و شکستن آن بسیار کم است.

البته اگر اقدامات احتیاطی لازم را به درستی انجام دهید، می توانید با یک ورقه اکریلیک که اکسترود می شود و  همچنین دقت کافی می توان با این نوع ورق ها به خوبی کار کرد. اکریلیک را می توان با اره کردن، برش، فرز، حفاری، رنگ آمیزی، خم کردن ، پرداخت و  پردازش کرد. اینها راه های اصلی برای کار با ورق های پلکسی شما هستند.

مواد مورد نیاز برای کار با ورق های پلکسی گلاس اکریلیک:

  • دریل HSS در اندازه های مختلف
  • مته با سرعت متغیر
  • احتمالا پرس مته
  • انبردست
  • چسب
  • پشتیبانی از مته

حفاری اکریلیک

برای سوراخ کردن ورق های پلکسی گلاس اکریلیک باید از مته های HSS (فولاد پرسرعت) و مته با سرعت متغیر استفاده کنید.

ورق اکریلیک را روی سطح صافی قرار دهید که مته به راحتی در آن فرو رود. یک تخته چوب برای این کار مناسب خواهد بود. به صورت اختیاری، می توانید نوارهایی را در کنار سوراخ مته (جایی که مته وارد می شود) قرار دهید که با استفاده از گیره ها روی ورق اکریلیک محکم شوند.

فشاری .که اعمال می شود باید به اندازه کافی قوی باشد که از  ترک ورق در سوراخ جلوگیری کند و همچنین نشکند. اگر می‌خواهید محل سوراخ را مشخص کنید، آن را روی فیلم محافظ علامت‌گذاری نکنید، بلکه یک نوار چسب را در جایی که می‌خواهید بچسبانید بزنید.

به این ترتیب از صدمه دیدن  خودکار به اکریلیک جلوگیری می کنید. مته را با سه چهارم حداکثر سرعت آن اجرا کنید و به آرامی مته را فشار دهید. به هر قیمتی از سرعت زیاد خودداری کنید، در غیر این صورت ممکن است مواد داغ شوند و در نهایت  ذوب شوند.

 نحوه برش ورق های پلکسی گلاس اکریلیک

ورق های پلکسی گلاس اکریلیک

اندازه گیری و برش ورق های پلکسی گلاس

ورق پلکسی  اکریلیک را می توان با اره دایره ای یا اره مویی برش داد. در هر صورت، باید از یک تیغ اره با دندانه ظریف استفاده کنید. اگر می خواهید خط برش را علامت بزنید، دوباره  از یک نوار پهن استفاده کنید. نوار را ابتدا در خط برش، بالا و پایین بچسبانید. نوار باید به اندازه کافی پهن باشد، حداقل به اندازه اره منبت کاری اره مویی، به طوری که اره مویی به سطح اکریلیک آسیب نرساند.

اگر از اره دایره ای استفاده می کنید، باید از تیغه اره با دندانه متناوب با چندین دندان مانند اره Widia استفاده کنید. با یک اره مدور می توانید اکریلیک ریخته گری و اکسترود را برش دهید. برعکس، با اره منبت کاری اره مویی، فقط می توانید اکریلیک ریخته گری را برش دهید. هنگام استفاده از اره منبت کاری اره مویی، توصیه می کنیم که یک تیغ اره مخصوص پلاستیک یا تیغه اره برای فلزات غیر آهنی انتخاب کنید. برای جلوگیری از شکنندگی صفحه اکریلیک در اثر ضربه، موقعیت جک اره باید خاموش شود. اره در 40 درصد حداکثر سرعت برش همراه با فشار نباشد. فقط بگذارید ابزار شما به آرامی از مواد عبور کند – اره باید این کار را به تنهایی انجام دهد.

بعد از برش ورق های پلکسی گلاس اکریلیک

ورق اکریلیک پلکسی گلاس

سمباده کشیدن ورق های پلگسی گلس

 

نمیدانید چطور خرید کنید؟

فروشگاه روژان بزرگترین وارد کننده ورق های پلکسی در ایران باکمترین قیمت در ایران

با کلیک بر روی دکمه مقابل می توانید انواع ورق های پلکسی را مشاهده کنید و در صورت انتخاب با کارشناسان ما تماس بگیرید تا محصول مورد نظر شما را در کمترین زمان به دستتان برسانند.

 

هنگامی که ورق های پلگسی گلاس اکریلیک شما بریده می شوند، بدون شک در جایی که اره را دیدید، آثاری باقی می ماند. نترسید، مشکل را می توان به راحتی حل کرد تا به ورق جذابیت زیبایی ببخشد. برای این کار باید پلکسی را با سمباده،  سمباده بکشید. با ماسه 80 شروع کنید، لبه ها را به خوبی و به طور یکنواخت سنباده بزنید، سپس این عمل را با یک سنگ ریزه ریزتر تکرار کنید، از 80 به 200 و سپس 800 افزایش دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *