بلاگ

تعویض شیشه قاب عکس با پلکسی

قاب عکس پلکسی

تعویض شیشه قاب عکس با پلکسی

هدف از گرفتن عکس ها ، ثبت خاطرات برای آینده است. برای نگهداری و محافظت از عکس ها از قاب استفاده می شود. قاب ها در انواع چوبی، فلزی، پلاستیکی و… وجود دارد که معمولاً نمای آن ها از شیشه است. آیا قاب عکس مورد علاقه خود را شکسته اید؟  راه حل شیشه قاب عکس پلکسی است. شیشه اکریلیک شفاف جایگزینی عالی برای شیشه سنتی قاب عکس است. همچنین می توانید بسته به سایز خود قاب عکس با شیشه دوجداره بسازید.

تعویض شیشه قاب عکس با پلکسی

قاب عکس پلکسی

آنچه درمورد قاب های اکریلیک باید بدانید

قاب سازهای آنلاین اغلب از اکریلیک برای کاهش احتمال آسیب در هنگام تحویل استفاده می کنند. استفاده از شیشه می تواند مشکلاتی را با نیاز به جایگزینی مقادیر بیش از حد. محصول دچار آسیب و همچنین مشکل احتمالی مسئولیت ایجاد کند.  همچنین شیشه  تیز و خطرناک است.

وقتی صحبت از قیمت به میان می‌آید، اکریلیک در واقع می‌تواند گران‌ تر از شیشه باشد، اما مزایای زیادی دارد. اکریلیک اغلب شفاف‌ تر از شیشه است ، و به دلیل وزن سبک‌ تر، حمل و نقل اکریلیک مقرون به صرفه‌ تر است.

اکریلیک یک ترموپلاستیک است که در سال 1933 ساخته و عیب اصلی آن برای شیشه واقعی احتمال بالای خراش آن است. به همین دلیل، اکریلیک باید با پوشش‌ های محافظ در هر طرف حمل شود، تا اطمینان حاصل شود که خراش‌های احتمالی فقط برای ورق‌های محافظ اتفاق می‌افتد و نه خود پوشش اصلی.

شما فقط باید پوشش های اکریلیک را با یک پارچه میکروفیبر تمیز کنید. هر چیزی فراتر از این ممکن است به پوشش آسیب برساند. قابل توجه است که قالب های اکریلیک بسیار انعطاف پذیر هستند و باعث می شود کمتر از شیشه دچار آسیب شوند. این مورد را هنگام برنامه ریزی برای خرید شیشه قاب عکس پلکسی و نگهداری قاب عکس در نظر داشته باشید.

چگونه از اکریلیک مانند شیشه برای قاب عکس استفاده کنیم؟

اکریلیک شفاف (همچنین به عنوان پلکسی گلاس شناخته می شود) نیز مانند شیشه معمولی شفاف است. همچنین 30 برابر بیشتر از شیشه مقاوم است. علاوه بر این، شیشه قاب عکس اکریلیک به راحتی با توری ضد الکتریسیته ساکن می شود. با داشتن این ویژگی ها، دقیقاً مانند شیشه های سنتی قاب عکس های دیگر به نظر می رسد.

مقایسه شیشه و قاب های عکس پلکسی

شیشه، اگرچه شکننده است، اما به طور کلی کمتر. در معرض خراش است .(که تمیز کردن آن را آسان تر می کند)، اما همچنین می تواند. به طور قابل. توجهی سنگین تر. از اکریلیک باشد.

برای قاب عکس های بزرگتر  بیش از 16 x 20  تفاوت وزن بین یک پوشش شیشه ای و اکریلیک می تواند قابل توجه باشد، به همین دلیل است که شیشه بیشتر برای قاب عکس های کوچکتر استفاده می شود. (به این فکر کنید که سایر اشیاء شیشه ای معمولی چقدر می توانند سنگین باشند. به عنوان مثال، یک مخزن ماهی شیشه ای 4 تا 10 برابر وزن مشابه اکریلیک خود با همان حجم دارد.

 

نمیدانید چطور خرید کنید؟

فروشگاه روژان بزرگترین وارد کننده ورق های پلکسی در ایران باکمترین قیمت در ایران

با کلیک بر روی دکمه مقابل می توانید انواع ورق های پلکسی را مشاهده کنید و در صورت انتخاب با کارشناسان ما تماس بگیرید تا محصول مورد نظر شما را در کمترین زمان به دستتان برسانند.

محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش برای عکس قاب شده

محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش برای عکس قاب شده

شیشه قاب عکس پلکسی

از بین تمام نیروهای بیرونی که می تواند به هنر شما آسیب برساند، نور یکی از آنهاست. اشعه ماوراء بنفش (UV) که توسط خورشید و لامپ ها ​​ساطع می شود، می تواند به مرور زمان به چاپ عکس  شما آسیب برساند.

شیشه پلکسی یا اکریلیک اشعه ماوراء بنفش با طول مشخص را مسدود می کند . به همین دلیل، اکریلیک ها و شیشه های خاصی با پوشش های محافظ UV تقویت می شوند. این پوشش ها از قاب شما در برابر اشعه UV فراتر از طول استاندارد محافظت می کنند.

توصیه می‌کنیم از قاب‌ ساز خود بپرسید که چه نوع شیشه یا اکریلیک را ارائه می‌دهند و  اینکه آیا قابلیت‌های محافظتی هر نوع را دارند یا خیر.

گونه‌های محافظ ب احتمالاً  کمی گران‌تر خواهند بود، بنابراین اگر  احساس می کنید که هزینه اضافی است، به این فکر کنید که قصد دارید  قاب عکس خود را تا چه حد  نزدیک به  پنجره آویزان کنید و اتاق چقدر روشن است.

در هر صورت هم شیشه و هم شیشه قاب عکس پلکسی ، هر دو ملاحظات خوبی برای درجه حفاظت UV مورد نیاز شما خواهند بود.

حتی اگر یک اثر هنری گران‌ قیمت را قاب نمی‌کنید، باید بدانید که بودن بیش از حد در .معرض نور می‌ تواند به هر اثر هنری یا عکسی آسیب برساند، بنابراین می‌خواهید این احتمال را تا حد امکان به حداقل برسانید. بیشتر فریم‌ سازهای معمولی نیازی به مراقبت بیش از حد در مورد محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش ندارند، اما داشتن آن برای آرامش خاطر خوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *