بلاگ

آموزش تعویض شیشه با پلکسی

پلکسی

تعویض شیشه با پلکسی

قبل از اینکه درمورد تعویض شیشه با پلکسی  صجبت کنیم باید بدانید که امروزه از پلکسی گلاس  برای ساخت موارد زیر استفاده می شود:

  •  نورگیر ها و سقف های  کاذب و مجازی
  •  گلخانه ها و یا سقف سوله و انبار
  • ساخت لوگو، لوح تقدیر  واستندهای تبلیغاتی و…
  •  جالب است بدانید از پلکسی ها برای  شیشه هواپیماهای جنگی  نیز استفاده می شود
  • ساختن تابلوها و بیلبورد های تبلیغاتی و LED
  • ساخت اکواریوم های کوچک و بزرگ برای نگهداری آبزی ها
  • ساختن پاسیو های بزرگ و کوچک
  •  ساخت فریم عینک
  • ساختن قفسه ها ، کتابخانه ها
  • ساخت پارتیشن برای طراحی فضا های اداری و خانگی.
تعویض شیشه با ورقه های پلکسی

کابرد پلکسی

در اینترنت و وب سایت ما مملو از ایده های سرگرم کننده برای استفاده از پلکسی گلاس و نکات دیگر برای ساخت چیزهایی با استفاده از این مواد همه کاره است.

اما تقریباً کاربرد اصلی پلکسی گلاس به عنوان جایگزینی برای شیشه های معمولی است. به عنوان مثال، می توانید پنجره های خانه باغ خود یا نورگیرهای خانه خود را با نسخه های پلکسی گلاس تعویض کنید. در این مقاله در مورد تعویض شیشه با ورق های اکریلیک به شما می گوییم و نکاتی را در مورد آن  توضیح می دهیم.  اگر مایل به تعویض شیشه با ورق های پلکسی  هستید، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مزایای پلکسی گلاس

در پس محبوبیت پلکسی گلاس به عنوان جایگزینی برای شیشه های معمولی، مزایای مهم بسیاری وجود دارد. مزیت اصلی تعویض شیشه با پلکسی مقاومت آن در برابر ضربه است: پلکسی گلاس سی برابر مقاوم تر از شیشه معمولی است. با این حال، بسیار سبک تر است، که این امر کار با آن را آسان تر می کند. علاوه بر این، پلکسی ترانسپارنت انتقال نور بهتری دارد. به طوری که حتی با ضخامت های بیشتر، اجازه عبور نور بیشتری نسبت به شیشه های معمولی با همان ضخامت را می دهد.

آیا می خواهید از ورود نور خورشید به فضای خانه یا محل کار جلوگیری کنید؟

آیا برای حفظ حریم شخصی خود به محافظ  نیاز دارید؟

همه این مسائل و مشکلات دیگر را می توان با تعويض شیشه  با پلکسی،  حل کرد.

علاوه بر آن ، ورق های پلکسی اکریلیک در بسیاری از نسخه‌های مختلف موجود است که به شما امکان می‌دهد مدلی را انتخاب کنید که مناسب شماست.

اگر به طور خلاصه بگوییم پلکسی گلاس 30 برابر قوی تر از شیشه است، نور را از خود عبور می دهد، کار با آن آسان تر است و بسیار ارزان تر است.

نکاتی برای تعویض شیشه

پنجره های پلکسی گلاس

ورقه های پلکسی جایگزین شیشه

آیا می خواهید شیشه نورگیر، سوله باغ یا سوله خود را با پلکسی تعویض کنید؟

این نکات را دنبال کنید تا مطمئن شوید که این کار به خوبی اجرا می شود.

1. از پلکسی با ضخامت حداقل چهار میلی متر استفاده کنید. پلکسی نازکتر آنقدر قوی نیست که بتواند به عنوان پنجره عمل کند. در مقاله های بعدی در مورد این موضوع، تمام اطلاعاتی را که باید در مورد ضخامت های مختلف پلکسی بدانید در اختیار شما قرار می دهیم.

2. اگر می خواهید ابتدا صفحه را کار کنید، مهم است که پلکسی گلاس ریخته گری را انتخاب کنید.

3. آیا می خواهید پنجره پلکسی جدید خود را در یک قاب قرار دهید؟

 به یاد داشته باشید که صفحه زمانی که اختلاف دما وجود دارد منبسط می شود. مطمئن شوید که دو تا پنج میلی متر بازی در طول و عرض دارید.

5. پلکسی گلاس نسبت به شیشه معمولی حساسیت بیشتری به خط و خش دارد. برای تمیز کردن ورق های اکریلیک خود، همیشه از محصولات نرم مانند پارچه میکروفیبر استفاده کنید.

توجه: پلکسی گلاس برای کاربردهایی که  دارای خطر در معرض این جرقه ها یا شعله های باز وجود دارد مناسب نیست.  بودن در معرض آتش باعث ذوب مواد می شود.

 

نمیدانید چطور خرید کنید؟

فروشگاه روژان بزرگترین وارد کننده ورق های پلکسی در ایران باکمترین قیمت در ایران

با کلیک بر روی دکمه مقابل می توانید انواع ورق های پلکسی را مشاهده کنید و در صورت انتخاب با کارشناسان ما تماس بگیرید تا محصول مورد نظر شما را در کمترین زمان به دستتان برسانند.

 

پنجره های پلکسی گلاس

پلکسی گلاس اغلب به عنوان یک پنجره اضافی در مواقعی که امکان شیشه دوجداره وجود ندارد، استفاده می شود، همانطور که در مورد شیشه های رنگی وجود دارد. پنجره های پلکسی از پنجره موجود محافظت می کنند، صدا را جذب کرده و به عنوان عایق حرارتی عمل می کنند. مزیت اصلی این نوع پلاستیک این است که کار با آن بسیار آسان است، به این معنی که .پنجره هایی با اشکال شلوغ و پر کار  را می توان با پنجره های دوبل پلکسی گلاس نیز نصب کرد.

انتخاب نوع مناسب پلکسی گلاس

اگر  قصد تعویض شیشه با پلکسی را دارید و می خواهید شیشه های معمولی خود را با پلکسی گلاس جایگزین کنید، مهم است که نوع مناسب را انتخاب کنید.

ورق اکریلیک در دو نسخه پلکسی گلاس اکسترود  و پلکسی گلاس ریخته گری موجود است. نوع اکسترود  ارزان تر است، اما زمانی که آن را کار می کنید به سرعت می شکند. نسخه ریخته‌شده تنش‌های داخلی بسیار کمتری دارد و کنترل آن راحت‌ تر است. اگر می خواهید روی صفحه کار کنید یا به شدت از آن استفاده کنید، بنابراین مهم است که پلکسی گلاس ریخته گری را انتخاب کنید.

منبع: 

https://www.acplasticsinc.com/informationcenter/r/plastic-materials-that-are-replacing-glass

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *