بلاگ

شیشه یا پلکسی؟

پلکسی یا شیشه ؟ کدام بهتر است؟

شیشه یا پلکسی گلاس، چگونه انتخاب کنیم؟ پلکسی گلاس که با نام اکریلیک نیز شناخته می شود، نوعی پلاستیک است که مزایای زیادی نسبت به شیشه های سنتی دارد و می تواند به عنوان جایگزین در بسیاری از موارد با کاربردهای مختلف استفاده شود. اما چگونه متوجه می شوید که بهتر است از پلکسی گلاس به جای شیشه استاندارد استفاده کنید؟ آیا پلکسی گلاس ارزانتر از شیشه است؟ برای کمک به شما در پاسخ به این سوالات، نگاهی دقیق تر به مزایا و معایب هر دو ماده خواهیم داشت.

آیا پلکسی از شیشه قوی تر است؟

شیشه یا پلکسی ؟ پلکسی گلاس  این مزیت را دارد که بسیار قوی تر از شیشه است و در عین حال سبک تر است. بنابراین، ماشینکاری این ماده بدون خطر شکستن آن آسان است، و آن را به گزینه ای محبوب برای تمام پروژه های DIY (کار هایی که در خانه و یابیرون از خانه بدون کمک گرفتن از متخصص انجام می شود) تبدیل می کند. پلکسی گلاس شفاف نیز به خصوص آیینه ای ، اجازه می دهد نور از طریق مواد عبور می کند، درست مانند  شیشه . ورق اکریلیک نیز بسیار بادوام است و محو نمی شود و به آن اجازه می دهد تا سال ها ظاهر زیبای خود را حفظ کند. در نهایت، بد نیست بدانید که پلکسی گلاس بسیار مقرون به صرفه تر از شیشه استاندارد است.

 

آیا پلکسی گلاس بهتر از شیشه است؟

 

آیا پلکسی گلاس بهتر از شیشه است؟

شیشه یا پلکسی؟ کدام مقاوم تر است؟

 

مزیت اصلی شیشه نسبت به پلکسی گلاس زیبایی است. در واقع، شیشه کمی شفاف‌ تر از ورق اکریلیک است که اجازه می‌دهد تا نور بیشتری وارد شود. در بحث شیشه یا پلکسی ، تفاوت ها بسیار جزئی هستند، اما می تواند یک عامل کلیدی در برخی شرایط باشد. یکی دیگر از مزایای شیشه این است که به اشعه ماوراء بنفش حساس نیست، در حالی که ورقه های اکریلیک گاهی اوقات در معرض نور خورشید برای مدت طولانی تغییر رنگ می دهند.

همچنین توجه داشته باشید که شیشه سنگین تر از اکریلیک است که در برخی موارد می تواند مفید باشد. بنابراین سازه های شیشه ای پایدارتر از آنهایی هستند که از پلکسی گلاس ساخته شده اند. در نهایت، نوار این مزیت را دارد که به راحتی خراشیده نمی شود و در برابر گرما مقاوم تر است.

 

مزایای پلکسی گلاس

 • سبک وزن
 • شفاف مثل شیشه
 • قوی تر از شیشه استاندارد
 • مقاوم در برابر نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش
 • آسان برای استفاده
 • موجود در طیف رنگی
 • مقرون به صرفه

مزایای شیشه

 • زیبایی شناسی
 • شفاف مثل شیشه
 • پایدار، می تواند در ساخت و سازهای بزرگ استفاده شود
 • به راحتی خراش نمی گیرد
 • مقاوم در برابر گرما
 • مقاوم در برابر تغییرات دما

چه زمانی پلکسی گلاس را انتخاب کنیم؟

پلکسی گلاس به دلیل وزن کم خود برای کاربردهایی که  وزن  کم بسیار مهم است، مانند پنجره های کاروان و قایق، نورگیرها یا آکواریوم ها ایده آل است. هنگامی که شما نیاز به پردازش مواد دارید، ورق اکریلیک نیز یک انتخاب ایده آل است. برای مثال، از پروژه های DIY مانند  ساخت قفسه پلاک، و لوازم جانبی میز .

چه زمانی شیشه را انتخاب کنیم؟

شیشه برای پنجره های خانه و سایر کاربردهایی که در تماس با نور خورشید هستند و در معرض استفاده زیاد قرار دارند، انتخاب واضحی است. با این حال، اگر در حال تعویض پنجره در سوله هستید ، ورق های اکریلیک یا پلی کربنات جایگزین های بسیار خوبی هستند. هنگامی که ایمنی و امنیت در میان باشد، شیشه باید استفاده شود زیرا ورق پلکسی در برابر حرارت مقاوم نیست. در نهایت، شیشه به طور مرتب در مکان‌هایی که ایمنی در درجه اول اهمیت است و دما می‌تواند به سرعت افزایش یابد، استفاده می‌شود.

 سفارش ورق اکریلیک

آیا به استفاده از اکریلیک شفاف برای تعویض پنجره فکر می کنید؟ برنامه  انجام یک پروژه خانگی با استفاده از اکریلیک را دارید؟

توجه داشته باشید که ما طیف گسترده ای از پلکسی گلاس را در اندازه ها، رنگ ها و ضخامت های متناسب با نیاز شما داریم.  سفارش شما  در سریع ترین زمان ممکن آماده خواهد شد .برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربردهای ورق اکریلیک و همچنین خرید پلکسی با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *